Galimybės ir prognozė: Galimybių pokytis
Teamgate Įžvalgos pateikia visą būtiną informaciją apie Jūsų pardavimo piltuvėlį ir jo pokyčius. Įžvalgos > Galimybės ir Prognozė > Galimybių pokytis diagramoje Jūs rasite įžvalgas apie:
-
Sukurtų pardavimo galimybių skaičių;
-
Pralaimėtų pardavimo galimybių skaičių;
-
Laimėtų pardavimo galimybių skaičių;
-
Slenkančių pardavimo galimybių skaičių;
Visus šiuos skaičius Jūs galėsite peržiūrėti ir stulpelinėje diagramoje, ir sąraše, o taip pat, naudojantis laikotarpio filtravimo galimybėmis išmatuoti rezultatus laike.
1. Į ką atkreipti dėmesį?
1.1 Laikotarpis
Pasirinkite reikiamą laikotarpį, kurio rezultatai Jus domina. Vienas populiariausių pasirinkimų – ketvirčio Pardavimo galimybių atvaizdavimas. Laikotarpį pakeisti galite čia:
1.2 Procesas
Pasirinkite procesą, jeigu Jus domina pardavimo galimybių pokytis pagal veiklos pobūdį, produktą ar kitus kriterijus, kurie yra susiję su Jūsų atskirų pardavimo procesų egzistavimu. Procesą galite pasirinkti čia:
Pasirinkus “Visi pardavimų procesai” – Įžvalgų analitika rodys subendrintus rezultatus, paimtus iš visų pardavimo procesų.
1.3 Žymės
Žymės yra reikalingos tam, kad Jūs galėtumėte papildomai atskirti pardavimo galimybes iš konkretaus proceso pagal reikalingus požymius. Jeigu prie pardavimo galimybės priskirsite žymes su požymiu “Pritaikyta nuolaida” arba “Dalyvavo parodoje” – galėsite stebėti, kiek naujų, laimėtų, pralaimėtų pardavimų buvo Jūsų pardavimų piltuvėlyje per pasirinktą laikotarpį.
Filtravimas pagal žymes įmanomas čia:
Pridėti naujas žymes į sistemą galite Nustatymai > Prisitaikyti sistemą sau > Žymės arba pridedant žymę prie Šalto kontakto/Pardavimo/Įmonės/Kontakto
1.4 Valiuta/kiekis
Galite pasirinkti, ar norėtumėte rezultatų atvaizdavimo pagal sumą ar pagal kiekį. Tai reiškia, jog galite matyti ir laimėtų pardavimų kiekį (Vnt.) ir bendrą jų sumą (Eur). Perjungti pasirinkimus galite čia:
2. Reikšmė ir panaudojimas
2.1 Sukurtų galimybių skaičius/suma
Sukurtų galimybių skaičius sąveikauja su laikotarpio filtru ir parodys Jums, kiek per laiko tarpą (Pvz. per mėnesį), Jūsų įmonė sukūrė naujų pardavimo galimybių. Stulpelinė diagrama pateikia įžvalgas, kokios yra bendrosios tendencijos: ar naujų galimybių kiekis didėja, jums darant sprendimus. Taip pat labai paprastai peržiūrėsite ir kiekius vienetais. Jeigu norėsite iškart papamatyti ir sukurtų galimybių sumą pinigine išraiška – perjunkite atvaizdavimą į eurus, kaip nurodyta šio straipsnio punkte 1.4
2. Pralaimėtų galimybių skaičius/suma
Raudona spalva pažymėta dalis atvaizduoja Jūsų pralaimėtų galimybių skaičių/sumą, užvedus pelės kursorių. Diagramos esmė – parodyti bendrą tendenciją bei palyginti ją laike. Pagaliau aiškiai suvoksite, ar didžioji dalis Jūsų pardavimų yra užbaigiami pralaimėjimais, ar, galbūt, ties šia vieta Jūsų įmonei reikia susikoncentruoti, jeigu pralaimėtų skaičius turi potencialą didėti
Prie pralaimėtų pardavimų, skaičius rodomas su minuso ženklu, nes Jūsų pardavimo piltuvėlyje sumažėjo galimybių per pralaimėtų kiekį, tai ir yra atvaizduojama: kaip susitraukė pardavimų piltuvėlis.
3. Laimėtų galimybių skaičius/suma
Laimėtų pardavimų skaičius/suma – violetinėje stulpelio dalyje. Galite peržiūrėti kiekius užvedus pelės kursorių. Puiki galimybė pamatyti, ar laimėjimai turi potencialo didėti. Ypač, jeigu atvaizdavimas yra suma – pamatysite, kokie bendrą galimybių dalį užima laimėjimai.
Laimėtų pardavimų skaičius yra taip pat su minuso ženklu, nes laimėjus pardavimą – sumažėja piltuvėlis, galimybių kiekis.
4. Slenkančių galimybių skaičius/suma
Labai svarbus pardavimų rodiklis – slenkančių kiekis. Slenkantys pardavimai yra tie, kurie Jūsų piltuvėlyje buvo vieną laikotarpį (Pvz, mėnesį) ir liko jame kitam laikotarpiui. Tarkime, birželį turėjote 50 pardavimo galimybių, o liepą vis dar neuždarytos liko 30 galimybių, su kuriomis tęsiate darbus.
Slenkančių kiekis atvaizduojamas su minuso ženklu. Jūs matote, per kiek galimybių susitraukė Jūsų pardavimo piltuvėlis. Idealiuoju atveju, slenkančių kiekis turėtų svyruoti apie reikšmę “nulis” (0), kas reikštų, jog uždarote tiek pat galimybių, kiek jų atsiranda. Paaiškinti galima taip:
-
Jeigu slenkančių suma yra teigiama ir skaičius yra didelis, tarkime, 50 slenkančiųjų, tuomet tai reiškia, jog Jūs turite daugiau darbo. Yra grėsmė, kad svarbiems pardavimams nebus skirta pakankamai dėmesio ir nukentės jų uždarymo rodiklis. Jeigu pardavimų slenkančių kiekis didelis – komandai reikėtų duoti nurodymą padirbėti ties pardavimo galimybių uždarymų, galimybių pamažinti ir šiek tiek pristabdyti naujų paiešką.
-
Jeigu slenkančių kiekis yra labiau neigiamas, tarkime, – 50, tai reikštų, jog Jūsų pardavimo piltuvėlis susitraukė, galimybių sumažėjo. Verta susimąstyti, ką Jūs veiksite toliau, ar nėra verta komandai duoti nurodymus susikoncentruoti į naujų galimybių paiešką?
Neseniai peržiūrėti straipsniai
Susiję straipsniai
© 2019 Teamgate.com Visos teisės saugomos. Visi ženklai priklauso UAB Teamgate.